Jakie są objawy ciąży?

Pierwsze symptomy zajścia w ciąże są bardzo podobne do objaw grypy lub zatrucia pokarmowego. Jest to bardzo mylące dla przyszłych mam, więc jak rozpoznać ciąże? Pierwsze znaki sugerujące zajście w ciąże można dostrzec około dziesięć dni po zapłodnieniu, jednakże są one niewielkie. Część kobiet deklaruje, że dopiero około czwartego-szóstego tygodnia od zapłodnienia zaobserwują większe zmiany, między innymi krwawienie implantacyjne. Co to takiego? Związane jest z zagnieżdżeniem zarodka w błonie śluzowej macicy, dodatkowo jest ono często mylące z okresem.

Objawy ciąży – Brak miesiączki 

Jest to jeden z najbardziej popularnych symptomów stania się brzemienną. Opóźnienie okresu lub jego brak nie musi być jednoznaczny z ciążą. Hormony, stres, klimat, dieta mają ogromny wpływ na cykl menstruacyjny. Jeśli niedawno odbywałaś stosunek seksualny, a Twoja miesiączka się spóźnia, warto dla własnej ciekawości i spokoju wykonać test ciążowy, który kupisz w najbliższej aptece. 

Objawy ciąży – Wrażliwość ciała

Bolesne piersi są kolejnym z objawów. W czasie zapłodnienia robią się one pełniejsze, sutki ciemnieją i uwydatniają się żyły na nich, a część kobiet skarży się na uczucie mrowienia. Jednakże niektóre z Pań mogą mieć takie doznania przez zbliżający się okres. Gdy zaszło do zapłodnienia w pierwszych tygodniach odczuwalny jest ból w podbrzuszu, który wiąże się z rozszerzaniem się macicy.

Objawy ciąży – Wymioty, nudności, zmiana apetytu

Wymioty i nudności są kolejnymi, to bardzo rozpowszechnione objawy ciąży, które mogą świadczyć o zajściu w ciąże. Zmiana apetytu wynika z zmian w gospodarce hormonalnej. Część Pań odczuwa chęć zjedzenia potraw, za którymi nie przepadają. Znajdzie się również grono osób, u których nawet ulubione dania wywołują obrzydzenie. 

Objawy ciąży – Uczucie senności, zmęczenia

Jest to również kwestia indywidualna, która może być związana z pracą lub rodziną. Organizm może być wycieńczony częstymi wizytami w toalecie, na które wpływ mają wymioty lub wielokrotne oddawanie moczu. Uczucie senności ma podłoże w nagłym wzroście progesteronu w organizmie kobiety.

Miej na uwadze, że każda ciąża przebiega inaczej. Część objawów może u Ciebie się nie pojawić, a część może być intensywniejsza niż u innych kobiet. Dlatego obserwuj swoje ciało, a gdy nie będziesz mieć pewności wykonaj test ciążowy lub odwiedź ginekologa. 

By dowiedzieć się więcej informacji na temat pierwszych objawów ciąży zajrzyj na stronę:  https://mlodamamo.pl/objawy-ciazy-pierwsze-objawy-ciazy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *